logo    Buněčná výživa  Coral Club International  Napojit, očistit, nakrmit, ochránit 

Úvod »NAHRAZENÉ - UKONČENÉ PRODUKTY» True Lecithin (Lecitin)


    

True Lecithin (Lecitin)

Pravý lecitin (120 kapslí)

 

Číslo produktu: 1105
Výrobce: Bio International, Inc. Canada

Tento produkt již není v nabídce!

Nahrazen produktem CORAL LECITHIN

 

Popis produktu:

Produkt „Pravý lecitin“ je „chytrým“ doplňkem stravy vhodným pro ty, kdo chtějí zvýšit mozkovou produktivitu. Kromě toho napomáhá tento produkt regeneraci jater a slouží jako prostředek prevence sklerózy. Pod celkovým názvem „lecitin“ se spojuje komplex důležitých přírodních látek, do kterého patří skupina esenciálních fosfolipidů, polynenasycených mastných kyselin a karotinoidů. Každá látka, která je obsažena v lecitinu, má svou důležitou roli v zabezpečení životaschopnosti organismu. Pro člověka je lecitin stejně důležitou stavební a výživnou látkou jako bílkoviny. Z lecitinu se skládá 30 % mozkové hmoty a tisíce kilometrů nervových vláken, ochranné mozkové membrány a neuronů. Hlavní „biochemická laboratoř“ našeho organismu – játra – se z 65 % skládají z fosfolipidů, které jsou obsaženy v lecitinu. Neúnavnost srdce je úměrná koncentraci lecitinu v srdečním svalu.

Činnost aktivních látek

Jednou z hlavních složek esenciálních fosfolipidů je vitamínová látka cholin (vitamín B4) a inozitol (vitamín B8). Cholin stimuluje syntézu acetylcholinu – nejdůležitějšího neurotransmiteru, který zabezpečuje předávání nervových impulsů v centrální nervové soustavě, aktivuje intelektuální činnost a zlepšuje paměť. Inozitol je nezbytný pro správný vývoj a fungování míšních buněk, přičemž jeho optimální množství zmenšuje nervozitu a podrážděnost.

Lecitin vyživuje nervový systém, snižuje koncentraci mastných kyselin v krvi, redukuje tak množství cholesterolu na cévních stěnách, což je jedním z hlavních faktorů vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocnění. Lecitin napomáhá udržení stálé hladiny karnitinu v krvi. Karnitin je jednou z nezbytných výživných látek pro srdeční sval.

Lecitin zlepšuje funkci jater a napomáhá transportu tuků z jaterních buněk, což optimalizuje lipidovou výměnu a napomáhá prevenci hromadění tuku v játrech. Má hepatoprotektivní účinek a urychluje regeneraci jaterních buněk při toxickém působení léků, alkoholu a nikotinu.

Užívání „Pravého lecitinu“ je vhodné při takových stavech, jako jsou:

- nervozita a nervové vyčerpání,

- rozptýlená pozornost a zhoršení paměti,

- alkoholové polyneuritidy,

- poruchy funkce jater,

- kardiovaskulární onemocnění,

- zvýšené psychické a fyzické zátěže.


True Lecithin působí:
 • Blahodárně ovlivňuje paměť, schopnost koncentrace a další mozkové funkce;
 • Podporuje obranyschopnost organismu;
 • Pomáhá chránit játra před zvýšeným ukládáním tuků;
 • Pomáhá chránit před srdečně-cévními chorobami;
 • Pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a tuku v organizmu;
 • Příznivě ovlivňuje kvalitu pokožky a omezuje vypadávání vlasů;
 • Zpomaluje proces stárnutí.
Lecitin má díky své emulgační schopnosti vliv na zmenšování tukových částí v krevním oběhu a tím udržuje krev čistou a zabraňuje ateroskleróze. Obsahuje esenciální mastné kyseliny a podstatně snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Lecitin pomáhá při transportu tuků v těle a při rozpouštění nezdravých tukových a cholesterolových usazenin.
Lecitin bývá označován jako "potrava pro mozek". Podílí se na mentálních a nervových procesech. Hlavní složka lecitinu cholin je v těle přeměňována na acetylcholin, což je látka, která přenáší nervové impulsy. S věkem se zvyšuje nedostatek acetylcholinu. To může vysvětlovat, proč lecitin zvlášť blahodárně působí na starší lidi. Doplňování lecitinu zlepšilo stav pacientů s neurologickými poruchami jako je tardivní dyskinesia, Parskinsonova choroba, Alzheimerova choroba a presenilní demence, která se projevuje ztrátou krátkodobé paměti, špatnou koncentrací a krátkým rozsahem pozornosti.
Lecitin tvoří tedy přes 65% objemu tuků v játrech. Napomáhá ochraně před tukovou degenerací, cirhózou a nádorům jater. Urychluje přeměnu tuků v energii, usazený tuk začne postupně mizet. Sportovci a kulturisté oceňují lecitin pro jeho schopnost odstraňovat tuk z nežádoucích míst. Lecitin snižuje nadbytečnou hladinu estrogenů u žen (ta se projevuje tvrdošíjností tukových buněk ukládat tuk, především na bocích, hýždích a stehnech).
Pro ochranu mastných kyselin s dvojnými vazbami před oxidací je vhodné kombinovat užívání Lecitinu s přírodními antioxidanty.
Lecithin pomáhá při léčbě kožních onemocnění (např lupénka).
Deficit lecitinu způsobuje vyčerpání a onemocnění nervové soustavy, zhoršení vstřebávání vitamínů A, D, E a K, provokuje tvorbu žlučových kamenů, zhoršuje paměť a vede ke stavu chronické únavy
 
Vhodné pro celiatiky, diabetiky a vegetariány.
 
 
* - Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu.
 
Složení: Jedna dávka (1 kapsle) obsahuje: nevybelenny lecitin (1,2g), celkové množství tuků 1.2g, kalorie 11 kcal. Neobsahuje: konzervační látky, umělá barviva, příchutě, vůně, kvasnice, mléko, vajíčka, kukuřici, pšenici, cukr, sůl, lepek, škrob.
 
Dávkování: 1 nebo 2 kapsle denně s jídlem.
Kontraindikace: nebyly zjištěny.
Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Doplněk stravy nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu.
Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Výrobce: Bio International, Inc. pro Coral Club International, Inc., Toronto, Ontario, Kanada.

 

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.