logo    Buněčná výživa  Coral Club International  Napojit, očistit, nakrmit, ochránit 

Úvod »Do lékárničky» Kosmetické máslo "Tuk Emu" (30ml)


    

Kosmetické máslo "Tuk Emu" (30ml)

Emu oil (30 ml)

 

Číslo produktu: 91615
Výrobce: Royal Body Care (USA - Kanada)

 

 

Popis produktu: 

 

100% kosmetický EMU olej s významným hydratačním účinkem, určený pro široké použití.

 

DOPORUČUJI pro ty, jež podstupují ozařování. Úžasně šetří vaši ozářenou tkáň a regeneruje ji.

Australští domorodci byli první, kdo objevili léčebné schopnosti oleje z pštrosů emu (Dromaius novaehollandiae). Dle dochovaných legend minulých staletí používali domorodí Australané olej z emu při každé příležitosti. Olej z emu byl univerzální. S jeho pomocí ošetřovali čerstvé rány, popáleniny, bodnutí hmyzem, bolesti kloubů, kožní nemoci.

Olej emu je vysoce koncentrovaný produkt, který se získává pomocí extrahování a frakcionace. Pokožkou je rychle vstřebáván a nezanechává mastné stopy.

Všeobecně příznivé a hydratační schopnosti oleje emu lze odůvodnit jeho složením. Obsahuje 70% vysoce aktivních nenasycených mastných kyselin, je bohatý na kyselinu ?- linoleovou – látku, která je známá pro své příznivé působení při bolestech svalů a kloubů a také na kyselinu olejovou, která má lokální protizánětlivé účinky. Prostaglandiny linoleové kyseliny pomáhají zmenšovat otoky a ztuhlost při omezené pohyblivosti kloubů, mají mírný anestetický účinek a snižují svalové napětí související se zvýšenou tělesnou námahou.

Olej emu je přírodní a účinný zvláčňovač s vysokou biologickou aktivitou. Neuvěřitelně rychle se vstřebává a proniká hluboko do podkožních vrstev, což také souvisí s vysokým obsahem kyseliny olejové. Blahodárně působí na suchou pokožku, zabezpečuje zvláčnění v průběhu dne, a proto je ideálním přípravkem v kosmetické řadě určené pro péči o suchou pleť.

Olej emu je také vhodným prostředkem pro péči o problematickou pleť. Zpravidla hlavním nedostatkem kosmetických prostředků pro péči o pleť obsahujících oleje je ucpávání pórů, což vede ke vzniku akné. Olej emu póry neucpává a akné nezpůsobuje.

Snižuje možnost podráždění kůže při ekzémech. Osoby s ekzémy často trápí nesnášenlivost kosmetických přípravků. Převládající většina hydratačních prostředků pouze zvyšuje podráždění pokožky. Olej emu nedráždí pokožku osob trpících ekzémy.

Napomáhá regeneraci a oživení kůže. Má zklidňující účinek, omezuje svědění a brání vzniku koloidních tkání, díky čemuž probíhá revitalizace kůže rychleji, intenzivněji a s nižšími nepříjemnými vjemy. Vzhledem k tomu, že olej emu působí bakteriostaticky, to znamená, že brání rozmnožování různých druhů bakterií, lze ho nanášet i ve stádiu rané epitelizace. Bylo zjištěno, že má příznivý vliv na jizvy po operacích a popáleninách.

Dobře se snáší s ostatními kosmetickými prostředky, neobsahuje alergeny, nevoní a jeho používání je úsporné.

Dnes se Emu olej používá u celé řady onemocnění a přidává se do všech možných druhů přípravků pro osobní péči zákazníků. Používá se v kosmetice, v prostředcích používaných pro ošetřování kůže, u mastí proti spáleninám, ve směsích proti artritickým bolestem, do parfémůh, nachází se ve výrobcích užívaných napopáleniny ze slunce, v balzámech atd. Používání oleje Emu jako přísady je velmi vyhledávané právě pro jeho přirozené protizánětlivé, zvlhčovací a terapeutické vlastnosti.

EMU olej, účinky:

 • Protibakteriální a protizánětlivé účinky;
 • Nedráždivý, nezanáší póry (odstraňuje z pórů bakterie a zabraňuje ucpávání pórů);
 • Vynikající zvlhčovač a změkčovač;
 • Velmi účinný proti stárnutí pleti, vyhlazuje vrásky a předchází tvorbě nových;
 • Omezuje tvorbu akné a jiných kožních problemů;
 • Zvyšuje schopnost pokožky odolávat mrazu;
 • Výborný prostředek pro hojení ran;
 • Redukuje modřiny, spáleniny, otoky a vykloubeniny;
 • Ulevuje při migrénách;
 • Ulevuje od bolesti, uvolňuje ztuhlé klouby a svalstvo;
 • Vhodný pro suchou a poškozenou pokožku (např. po slunění);
 • Velmi účinný lék na artritidu.

Emu olej - má přírodní vysokou úroveň linolenové kyseliny. Kyselina linolenová je velmi účinná při léčbě bolestí společného, zejména artritida bolest. Linolenové kyseliny snadno proniká do kůže a zmírňuje bolest.
100% Emu olej má protibakteriální a protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a redukuje všestranné kožní problémy. Již před staletími byl používán k různým účelům původními Austrálskými obyvateli. Výzkum ukázal, že Emu olej má nejen ochrané ale i výživné vlastnosti pro pleť.

Obsahuje 100% čirého emu oilu. Jeho výjimečné vlastnosti jsou dány vysokým obsahem vitamínů a minerálů, bohatým řetězcem mastných kyselin a antioxidantů a dalšími hojivými složkami.

Emu oil je známý především pro své protizánětlivé a hojivé účinky. Olej se získává z tuku ptáků emu, je tudíž jedlý a užívá se i v potravinářství. Vedle toho tvoří ideální základ kosmetických přípravků. Kosmetické a hydratační vlastnosti emu oilu byly předmětem zkoumání dvou nezávislých klinických studií.

Emu olej je v porovnání s minerálním olejem vhodnější pro kosmetické využití a je mnohem lépe prodyšný. Má také intenzivnější hydratační účinky, kvalitnější strukturu a snižuje výskyt komedonů. Ani jeden ze zkoumaných olejů nedráždí pokožku. Mastné kyseliny Emu oilu byly pak zkoumány plynovou chromatografií, byla zjištěna vysoká koncentrace nepolárních nenasycených mastných kyselin, díky kterým lze vysvětlit schopnost Emu oilu pronikat mnohem snáze skrz rohovitou vrstvu pokožky.

 • Rychle se vstřebává a nezanechává mastné stopy;
 • Bez zápachu.

Složení: 100% čistý EMU olej.

Použití: Naneste několik kapek EMU oleje na postižené místo a lehce masírujte dokud se olej nevstřebá. Opakujte několikrát denně. Určeno pouze k zevnímu použití.

Skladování: Skladujte v chladném, suchém a tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu.

Výrobce: Royal Body Care (USA - Kanada).

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.