ČLÁNKY a VIDEA » ČLÁNKY » Jak změnit svůj život k lepším

Jak změnit svůj život k lepšímu?

Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.

Hippokrates (460-377 př.Kr.)

Většina lidí se domnívá, že nemoci přicházejí z vnějšku nebo z čistého nebe. Napadají nás nejrůznější nepřáteté. Byli-li to ve středověku duchové a démoni, dnes to jsou houby, viry a bakterie. Ovšem každá nemoc má svou příčinu v duši, takže je nehmotné povahy. Samozřejmě že úsilí organismu zdolat nemoc se projevuje vždycky na tělesné úrovni, a právě zde můžeme významně přispět k pozitivnímu ovlivnění průběhu choroby.

Naše tělo disponuje nekonečně mnoha možnostmi, jak zajistit zásobování všech osmdesáti miliard buněk. Všechna lehčí onemocnění lze chápat jako pokusy dostat z těla odpadní látky (rýma, vyrážky) anebo zvýšenou tělesnou teplotou zničit nežádoucí látky. Teprve když je naše tělo dlouhá léta poškozováno nebo vystaveno škodlivým vnějším vlivům, přestanou fungovat mechanismy, které ho udržují při zdraví.  Nejprve se dostaví malicherné zdravotní potíže a později propukne opravdová nemoc, která se může stát chronickou. Třebaže jsou původci nemocí vlastně neustále přítomni, vyvolávají u lidí s nenarušeným imunitním systémem jen zřídkakdy viditelné symptomy. Podobně je tomu s rakovinou. Téměř v každém lidském těle vzniká rakovina několikrát denně, jinými slovy, dochází k nekontrolovatelnému množení buněk. Někteří lidé onemocní rakovinou, jiní ne. Proč? I zde hraje rozhodujcí roli imunitní systém. Ale jak ho lze posílit? V první řadě je garantem optimálního zásobování tělesných buněk bezproblémová látková výměna. Optimální látková výměna znamená také optimální vylučování odpadních látek a škodlivin. Pouze tak může naše tělo fungovat vyváženě.

Jak můžeme pozitivně ovlivnit látkovou výměnu?

Voda je dopravním prostředkem číslo jedna pro všechny látky, které buňky potřebují, ale také pro buněčný odpad, který se musí vyloučit. Jsou-li dopravní trasy přerušené, protože chybí voda, hromadí se odpad. Medicína to nazývá arteriosklerózou, mluví například o krystalech kyseliny močové, které mohou způsobit artritidu.