ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » Regenerace dýchacího systému

Program obnovení funkcí dýchacího ústrojí

Podle Světové zdravotnické organizace (World Health Organisation, WHO) je onemocnění dýchacích orgánů na jednom z prvních míst na seznamu nemocí. Předběhlo dokonce srdeční a cévní onemocnění. Vysoká je specifická závažnost jak chronických (chronický zánět průdušek, bron-chiální astma), tak i akutních onemocnění (akutní pronchitida, zápal plic). Velké množství osob onemocní akutním respiračním virovým onemocněním několikrát do roka. Normální činnost dýchacího systému závisí na zajištění každé buňky tkáně kyslíkem a vylučováním kysličníku uhelnatého. Funkce dýchacího systému jsou různorodé: Udržují optimální tepelnou vyrovnanost, chrání organismus před škodlivými vlivy okolního prostředí, výměšky řady biologicky aktivních látek atd.

• Není tajemstvím, že vzduch, který dýcháme, obsahuje exhaláty průmyslových závodů, výfukové plyny dopravních prostředků, prach, obsahující toxické a alergizující látky, kromě toho velká část obyvatel dodává sobě a okolí rakovinové nebezpečí, obsažené v cigaretovém dýmu. Za těchto podmínek plíce nezvládají vylučovat toxické látky jak vnitřního, tak vnějšího původu.
• Nepravidelná a neplnohodnotná strava je příčinou nedostatku vitaminů a minerálních látek v organismu. Výsledkem je snížení aktivity imunitního systému, která zabezpečuje protibakteriální a protivirovou ochranu organismu.
• Nepříznivé faktory, jako jsou epidemie, nevyhovující ekologické podmínky a stresové situace, snižují imunitu.
• Nedostatek vody v organismu prudce snižuje množství hlenů, mění jeho kvalitu, ztěžuje vykašlávání a způsobuje rozvinutí alergických onemocnění.
• Důležitým předpokladem regenerace dýchací činnosti jak při akutních, tak i při chronických onemocněních, je zmírnění pocitu bolesti, podrážděnosti a křečí. Je zapotřebí stimulovat přítok krve k nemocnému orgánu, současně ho čistit, zajistit odtok hlenu z dýchacích cest a zajistit dýchání. S tímto úkolem si efektivně poradí Bylinná směs č. 3, obsahující ve svém složení kůru jilmu (Ulmus pumila), kořen Asclepias tube-rose, listy tymiánu (Thymus vulgaris), listy divizny (Verbascum thapsus) a Yerba Santa (Eriodictyon californicum).
KOŘEN LÉKOŘICE má imunitní a ionizující efekt pro činnost průdušek, včetně proti-zánětlivých a protialergických účinků.
• Protivirové působení má KŮRA MRAVENČÍHO STROMU, tj. Pau D'Arco, která má dlouhou tradici. Již samotní Inkové používali tuto kůru jako léčivý prostředek.
• Jeden z nejúčinnějších univerzálních proti-bakteriálních prostředků s širokým spektrem účinku je SILVER-MAX. Působí na všechny známé mikroorganismy. Na rozdíl od chemických antibiotik neničí bakteriální flóru střev.
• Proces uzdravování probíhá daleko rychleji, když se do organismu přijímá odpovídající množství vitamínů a mikroelementů. Přípravek SVĚTLÍK, bohatý na vitamíny skupiny A a C, obsahuje také železo. Podněcuje imunitu organismu a zlepšuje kvalitu krve.
Česnek (Garlic), jako přírodní antibiotikum, je odedávna používán při léčení onemocnění dýchacích orgánů. Česnek obsahuje velké množství vitamínů, éterických olejů, fytoncidů a také potřebný jód. Zlepšuje práci trávicího systému a obnovuje imunitu.

1. Eyebright (Světlík)- 1 tableta 3x denně
2. Licorice Root - Kořen lékořice - rozpustit 1 tabletu ve sklenici vody a pít jako čaj 3x denně
3. Garlic - Česnek - 1 kapsle 2x denně během jídla
4. Pau D'Arco - Kůra mravenčího stromu - 1 kapsle 3x denně po jídle 5. Bylinná směs č. 3