ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » Program zachování zraku

Program zachování a obnovení zraku

 

Zrak je velký dar.

Podle veřejného průzkumu se lidé nejvíce obávají toho, že ve stáří přijdou o zrak a ztratí tak možnost plnohodnotné komunikace s okolním světem i schopnost sami se o sebe postarat.

Obnovit zrak je velmi obtížné, mnohem snazší si ho je uchovat.


Příčiny zhoršení zraku:

1.
Nedostatek beta-karotenu v potravě, nezbytného pro syntézu vitaminu ?, aktivně se účastnícího procesu přenosu světelného impulsu k sítnici oka.
2. Narušení mikrocirkulace krve a zánětlivé procesy v kapilárách sítnice oka.
3. ochuzení světlocitlivého aparátu sítnice o životně důležité biologicky aktivní látky (minerály, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny třídy Omega).
4. Narušení rychlosti přecházení a kvalita přenosu zrakového signálu nervovým vláknem. Vyčerpání zásob lecitinu vede k závažným poruchám zraku.
5. Nedostatek tekutin v organismu vede k narušení práce orgánu zraku.

Mechanismy aktivizace práce zrakového aparátu:

1. Nezbytným přírodním zdrojem karotenoidů, účastnících se na přeměně energie světla na elektrickou energii je komplexní produkt z vodních řas FYKOTEN (Phycotene) . Napomáhá mimo jiné zlepšit kvalitu zraku v šeru. Použití: začít z 1 tobolky denně během jídla, postupně zvyšovat dávku do 3 tobolek.

2. Zlepšení mikrocirkulace lze dosáhnout pomocí komplexního antioxidantního preparátu ActiVin , který zvyšuje elastičnost cév, normalizuje propustnost kapilár sítnice oka. Použití: p? 1 tobolce 2 - krát denně, ráno a přes den zapít vodou (při jídle či po jídle). Při silném oslabení zraku po 1 tobolce 3 - krát denně.

3. Odedávna se v ofthalmologii používala unikátní bylina, jejíž název napovídá o jejím určení - Světlík (Eyebright) . Díky vitamínům skupiny ?, ? a ? zajišťuje protizánětlivý účinek a zlepšuje mikrocirkulaci cév očního pozadí, snímá zánětlivé procesy a snižuje procesy degenerace a dystrofie tkáně sítnice, zvláště u starších lidí. Použití: 1 tableta 1 - 2 - krát denně, rozpustit ve vodě a pít jako čaj.

4. LECITIN obnovuje rychlost přenosu nervového impulsu a příznivě působí také na myelinovou pochvu nervových vláken, která obsahují téměř 60 % lecitinu.

Použití: 1 tobolka 2 - krát denně, ráno a přes den před jídlem.

5. V organismu je nutné udržovat optimální rovnováhu vodních zásob, omezujíc čistou biologicky dostupnou vodu. Efektivnost použití programu roste při používání korálové vody Coral MINE, která je sama o sobě unikátním přírodním ozdravujícím faktorem. Získává se přidáním rozemletého korálu Sango do 1,5 litru očištěné vody. Korálové voda obsahuje kolem 70 životně důležitých minerálů, makro a mikroprvků v snadno vstřebatelné formě a optimální rovnováze. Coral MINEsnižuje povrchové napětí vody, zajišťuje její neškodnost (očišťuje ji od chlóru a toxických látek), dělá ji zásaditou a čistou. Voda se stává biodostupnou a snadno vstřebatelnou.


Podle materiálů Akademie zdraví Coral Club International
Butaková - Lékařka - nutricioložka, akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd
Gurejev P. - Akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd