ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » Program obnovy krve při anémii

Program obnovy krve nejen při anémii

Podle statistik, 40% obyvatel planety trpí anémií. Hlavně jsou to ženy a děti. Krev patří mezi základní kameny života a od její kvality závisí i kvalita života a celková obranyschopnost organismu.

Příčiny anémie :

1. Molekuly hemoglobinu, jako součást erytrocytů člověka, se skládají z 4 atomů železa a z 514 aminokyselin, z nich 8 nenahraditelných, které se nemohou v našem organismu syntetizovat a můžeme je získat pouze s přijímanou stravou. Velmi vážná příčina anémie - nedostatek aminokyselin v stravě člověka. Hemoglobin - téměř přesná kopie molekuly zeleného barviva - chlorofylu rostlin, rozdíl je pouze v tom, že chlorofyl obsahuje mangan a v hemoglobinu je železo. Díky tomu mohou být některé rostliny úspěšně využívány ke zlepšení kvality krve.

2. Erytrocyty - žijí krátce, v průměru kolem 130 dní. Bohužel, kvůli různým příčinám, spojených s ekologií, intoxikací, atakami volných radikálů se erytrocyty narušují mnohem rychleji. Tento proces je nezbytné zpomalit.

3. Další závažnou příčinou anémie může být deficit železa. To může být spojeno s nedostatečným přísunem z potravy nebo špatným vstřebáváním železa ze stravy, ztrátou krve, přítomností krvelačných parazitů, nedostatkem vitamínů ?12, kyseliny foliové (listové), onemocněními trávicího traktu a pod.

4. Deficit vody v organismu také negativně ovlivňuje kvalitu krve.

Mechanismy obnovení krve:

1. Nejlepším přírodním zdrojem chlorofylu v přírodě je Spirulina (CAPSULES), chlorella a jetel. Tyto rostliny obsahují důležité aminokyseliny a spirulina obsahuje všech 8 nenahraditelných. Použití: p? 1 tabletce 3 - krát denně před jídlem. (Pro zesílení účinku lze přidat CHLOR-O-Dophilus - 1 tabletka 2x denně před jídlem a Vojtěšku Alfalfa 1 tabletka 3x denně během jídla)

2. SELENium - silný antioxidant. Je známo, že jeden z nejdůležitějších fermentů buněčné ochrany jej má ve své struktuře. Každý den v těle "umírá" přes 300 miliard erytrocytů a stabilita složení krve má velmi velký význam. Prodloužit život erytrocytů lze právě pomocí přísunu selenu. Použití: p? 1 tabletce 2 - krát denně před jídlem.

3. Vstřebávání ŽELEZA (Iron) závisí na fyzikálně-chemické formy minerálu. Pouze 10-20% potravinového železa se vstřebává. Nejsnáze se zaměňuje v amínochelátovej formě, tj. ve spojení s aminokyselinami. Není dobré používat jako zdroj železa preparáty krve, protože krev zvířat může přenášet negativní informaci - na to třeba pamatovat. Použití: p? 1 tabletce 1 - krát denně během jídla.

4. V organismu je nutné udržovat optimální rovnováhu vodních zásob, omezujíc čistou biologicky dostupnou vodu. Efektivnost použití programu roste při používání korálové vody CORAL MINE , která je sama o sobě unikátním přírodním ozdravující faktorem. Získává se přidáním rozemletého korálu Sango do 1,5 litru očištěné vody. Korálové voda obsahuje kolem 70 životně důležitých minerálů, makro a mikroprvků v snadno vstřebatelné formě a optimální rovnováze. CORAL MINEsnižuje povrchové napětí vody, zajišťuje její neškodnost (očišťuje ji od chlóru a toxických látek), dělá ji zásaditou a čistou. Voda se stává biodostupnou a snadno vstřebatelný.


Podle materiálů Akademie zdraví Coral Club International
Butaková - Lékařka - nutricioložka, akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd
Gurejev. P. - Akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd