ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » NEMOCI A CO NA NĚ » ARTRÓZA, ARTRITIDA, REVMA

ARTRÓZA, ARTRITIDA, REVMATOIDNÍ ARTRITIDA

 

Tyto choroby mají mnoho společného – v organizmu se vyvíjejí celou řadu let.
U artrózy se jedná navíc o destrukci kloubní chrupavky – jednak její degenerací v důsledku nedostatku organických minerálů, hlavně vápníku spolu s hořčíkem a dále mechanicky přítomností anorganických minerálů mezi chrupavkou a kloubem.
K degeneraci chrupavky dochází vlivem dlouhotrvajících výživových chyb včetně pitného režimu – není totiž jedno, jakou vodu vlastně celý život pijeme! Organizmus totiž potřebuje organickou vodu s koloidními, ve vodě rozpustnými minerály !!
Vědecká medicína naopak tvrdí, že příčina je neznámá a také farmaceutická léčba je neúčinná – omezuje se jen na zmírnění bolestí. Vědecká medicína to řeší kloubní náhradou nebo „výškrabem “ nánosů – to ovšem není v řadě případů vůbec možné.
Onemocnění je způsobeno zvýšenou konzumací koncentrovaných sacharidů a každodenním pitím vody s anorganickými minerály – ve vodě nerozpustnými.
Problém je v tom, že náš organismus se s touto potravou po celá tisíciletí vůbec nesetkal a neumí s ní bez následků pro kloubní aparát pracovat. Dále je způsobeno vodou, která je přesycena anorganickými minerály, zvláště pak vápníkem. Obezita stav zhoršuje.
V této souvislosti je nutné vysvětlit velký rozdíl mezi anorganickými minerály z pitné – převážně „tvrdé“ vody včetně minerálů z tepelně zpracované potravy a organickými minerály, které jsou obsaženy v čerstvé zelenině a ovoci.
Problém je v tom, že náš organizmus umí sice pracovat s oběma druhy minerálů, ale u anorganických minerálů dochází k vylučování části nevyužitých minerálů organizmem - konkrétně močí a potem, ale další část už vyloučit neumí! Tuto část (cca 15%) ukládá v celém buněčném systému včetně kloubů! Dochází tak postupně k zaplňování všech buněk v celém těle anorganickými minerály a tím dochází k vytěsňování molekul vody. Výsledek je potom ten, že u kojence je podíl vody v těle 85%, ale u člověka v 60 ti letech života už pouze 50% !! V důsledku toho, také tito pacienti nejsou schopni každodenně vypít ony 2 – 3 litry vody denně – nemá se totiž kam vstřebat!
N a o p a k   u   organických minerálů obsažených v čerstvé zelenině a ovoci a u strukturované vody Coral-Mine k ukládání minerálů v buňkách   N E D O CH Á Z Í   a zbytky nevyužitých organických minerálů jsou 100%   v y l o u č e n y !

Naštěstí nás příroda vybavila organickými chemickými prvky, které jsou schopny minerální usazeniny rozpouštět a pomocí strukturované vody Coral-Mine vylučovat z těla ven. Účinným chemickým prvkem je např sodík – ale i další prvky, které jsou obsaženy v některých druzích čerstvé zeleniny.
Jedná se o poměrně složitý léčebný proces, který na těchto stránkách není možné obsáhnout – důležité ale je, že u této léčebné metody je vysoké procento vyléčených pacientů - téměř 85 %.
U zánětlivých onemocnění k vyhubení bakterií velmi úspěšně používáme detoxikaci - kompletní očistný program COLO-VADA Plus.

Výborným produktem s dokonce i poměrně rychlým nástupem úlevy je produkt FLEXICOR.