ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » ČÍM ZAČÍT? » COLO-VADA PLUS » Detailní postup užívání, jídlo
Detailní návod, jak užívat Colo-vadu, jídla, která se smí a která nesmí a tipy a jiné

 

Detailnější informace k detoxikačnímu programu COLO-VADA PLUS, které jinde nenajdete.

V následujícím textu najdete některé informace a tipy, které NEJSOU NIKDE POPSANÉ, a které Vám mohou být velmi užitečné.

1. Před užitím programu

Colo-Vada Plus se doporučuje pít - v závislosti na zdravotním stavu - 14 dní až 2 měsíce vodu CORAL-MINE. Pokud na svém zdraví pracujete již nějaký čas, prošli jste protiparazitárním programem, případně jinými očistnými procedurami, je velmi pravděpodobné, že Colo-Vada pro Vás bude hračkou. Jsou však i tací, kteří při Colo-Vadě trápí bolesti hlavy, zvýšená únava případně jiné detoxikační projevy. Vše je závislé na vašem zdravotním stavu a poctivosti, se kterou program a případnou přípravu absolvujete, ale i na odlišné citlivosti každého jedince. Pokud si nejste jisti, jestli je pro Vás tento program vhodný a váháte – neváhejte. Je to dokonalý systém očisty, který vás zbaví vašich neduhů.

Neslibujeme, že Vaše problémy odezní po jedné kúře. U chronicky nemocných pacientů se doporučuje kúru opakovat až 4x do roka. Tam je potom výsledek ohromný. Např. akné se Vám po jedné kúře zredukuje přibližně na polovinu, po dvou kúrách jej nebudete moci najít, pokud trápí partnery neplodnost - doporučuje se, aby program Colo Vada podstoupili oba, u lidí, kterým "bezdůvodně" nerostou vlasy se v případech našich klientů vlasy začínají asymetricky objevovat atd.. Pravděpodobnost úspěchu je velmi vysoká a zvyšuje se s odhodláním, systematičností a poctivostí při provádění jednotlivých programů.

Pokud začnete pít CORAL-MINE a pociťujete významnější únavu, pobolívají Vás např. ledviny, hlava, či kolena, vězte, že je to pozitivní ohlas detoxikace Vašeho těla (v těle se něco děje, něco se mění, když se tělo čistí může to "bolet" - rozpouští se např. kamínky, které odchází močovody jako píseček - může Vás píchat od ledvin přes bok až po močovou trubici). V takovém případě doporučujeme prodloužit přípravnou fázi - pít delší dobu CORAL-MINE před samotným očistným programem Colo-Vadou.

 

2.  Jak užívat vitamíny, jaké udržovat odstupy od jídla v jednotlivých fázích, jaké potraviny se smí a jaké nesmí užívat, jak začínat jíst - detailní návod

 

1. fáze - příprava        7 dní

ráno                pytlíček s vitaminy č. 1 zapít cca 3 dcl vody (se snídaní)

večer               pytlíček s vitamíny č. 1 zapít cca 3 dcl vody (večeří)

 

Jídelníček:

NESMÍ SE:

 • žádné maso (lze pouze ryby), sýry, salámy, uzeniny, vajíčka, tuky
 • chleba, veškeré pečivo, sladkosti, brambory, ředkvičky, houby, luštěniny, těstoviny, ořechy, mléko  (smí se pouze bílý nízkotučný jogurt – ne jihočeský, či řeckého typu nebo zakysané výrobky)
 • vynechat všechny cukry, sůl, dochucovadla, pochutiny, konzervanty, konzervy, nic “trvanlivého”
 • bublinkové nápoje, perlivá voda, minerálky, černý a ovocný čaj, káva, alkohol, cigarety
 • ohledně užití léků se s námi případně poraďte, pozor na užívání hormonální antikoncepce (doporučujeme zvolit jinou alternativu po dobu užívání tohoto programu), tendence vyloučit všechnu chemii

MŮŽETE:

 • ryby (bez oleje) – pečené, grilované, na vodě,
 • vše vařené na vodě - rýže, pohanka, pohankové nudle, jáhly, quinea,
 • kaše – jahelná, kroupová, pohanková,
 • zeleninové polévky (bez masoxu, brambor),
 • ovoce – hlavně citrusy, ananas, fíky, kiwi, meruňky, meloun, jahody opatrně, (vynechat jablka, banány, hrušky, hroznové víno), 
 • sušené ovoce – bez cukru a nesířené! (mají v prodejnách zdravé výživy, drogeriích DM atd.)
 • zakysané výrobky - kefíry, bílý nízkotučný jogurt (nikoliv řeckého typu - je příliš tučný),
 • müsli (lépe si připravit vlastní, pozor v obchodech na příměsy cukru, čokolád a obsah plísní), semínka – dýňová, slunečnicová, aj.
 • zelený čaj (bez kyseliny citronové), ale pozor – snižuje tlak, který u Colo-Vady už tak padá
 • bylinkové čaje – lépe jednodruhové (např. mátový, meduňkový, aj.) a nezapíjet jimi vitamíny, udržet časový odstup,
 • 100% kvalitní ovocné a zeleninové džusy (nikoliv šťávy) – nejlépe odšťavňovat si doma a ředit s vodou
 • zelenina dušená, vařená i syrová – červená řepa, cuketa, okurka, rajčata – loupat, lilek, květák, brokolice, mrkev (individuálně zvážit a vynechat potraviny, které Vás konkrétně nadýmají),
 • zeleninové a ovocné saláty (lze přidat lžičku kvalitního olivového oleje)
 • dochucovat lze kvalitní přírodní sójovou omáčkou bez konzervantů (např. KiKKoman), kvalitním olivový olejem, česnekem, cibulí, bylinkami, citronem, domácím medem….

 

2. fáze - odkalování                4 dny              

Ráno po probuzení                 pytlíček č. 2  (zapít cca 3dcl vody)

1,5h po vitamínech připravit první  kaolínový kokteil (minimální odstup od kaolínu - 1 hodina).

 • 1 pytlíček s kaolinem rozdělat asi v 0,3 litru vody, (nebo přírodním džusu smíchaném s vodou v poměru 1:1, pořádně rozmíchat – ideálně protřepat v shakeru a rychle vypít. Kaolín rychle houstne a nabobtnává, poté ihned vypít ještě jednu sklenici vody (ideálně zase s CORAL-MINE). S oblibou lidem říkám "čím hutnější - tím hnusnější" :=), tedy rychle vypít.
 • Kdo nevypije s vodou, lze s džusem, či šťávou např. z červené řepy (dá se běžně koupit v tetrapaku).
 • Mezi dalším kaolínem vypít minimálně velkou sklenici vody (ideálně Coral-Mine – nemůžete se jím předávkovat – obzvláště v této fázi platí čím více vody s Coral-Minem tím lépe).
 • Další kaolínový koktejl po 3 - 4 hodinách – v závislosti na individuálním časovém plánu pro daný den. Na každý den máte 4 kaolíny. Postup každého dalšího kaolínu je stejný, stejné časové odstupy, vždy zapíjet dostatečným množstvím vody a mezi kaolíny zapít vodou. (Kaolíny lze v případě potřeby dokoupit i zvlášť, kdyby měl někdo akutní potřebu vzít 5. kaolín v daný den – prodloužené pracovní služby atd..)

Večer před spaním vitamíny - balíček č. 2 (zapít cca 3dcl vody). Mezi posledním kaolínem a vitamíny opět alespoň jedna hodina pauza - ideálně 1,5h.

V této fázi se nekonzumuje žádné jídlo. Není však hlad díky kaolínu.

Doporučuje se dodržet co nejpřísnější režim. Pokud máte pocit, že toho nejste schopni, užívejte při Colovadě kvalitní ovocné a zeleninové štávy, kvalitní zelený čaj nebo bylinkový čaj, kdyby bylo opravdu nejhůř tak vezměte např. mandarinku. 

Čím přísnější však na sebe budete, tím většího ozdravného efektu dosáhnete. Každá další prodělaná Colo-Vada je vždy již lehčí, protože tělo odstraňuje již menší množství nánosů a toxických látek. Představte si, co jste za celý svůj život v těle nashromáždili. V této fázi kaolín, coby sorbent, nabaluje na sebe tyto toxické látky a staré nánosy a vylučuje je z organismu. Překonejte případné detoxikační projevy a těšte se na znovunabité zdraví.

Pokud Vás v této fázi bolí hlava – vždy si vzpomeňte na vodu – pijete dostatečně?  Kaolín pro své zvětšení potřebuje dostatek vody, při detoxikaci je rovněž potřeba její zvýšený přísun, paraziti bojují o své místo ve Vašem těle a vypouští neurotoxiny, které na Vás působí – proto opravdu hodně pijte a ukažte jim, že je přemůžete. Detoxikační projevy rovněž odbourává silný antioxidant H-500.

 

3.část – obnova          3 dny              

ráno     sáček s vitamíny č. 3 (se snídaní)

večer   sáček s vitamíny č. 3 (s večeří)

 

Začínáme po malých dávkách znovu jíst.

Představte si Vaše střevo, které v sobě v danou chvíli nemá ani špatnou - patogenní, ani dobrou mikroflóru, je zcela neosídlené bakteriemi a je potřeba podpořit tvorbu enzymů pro správné trávení potravy tak, aby se vše krásně, přirozeně vstřebávalo a potraviny znovu nezahnívaly a nezpůsobovaly intoxikaci.

Doporučujeme začít povařenou rýží – dvě, tři lžičky, poté pokračovat např. dušenou mrkví – dvě, tři lžičky a stejně postupovat u každého druhu potravin - vždy jen pomálu. Postupně přecházíte na stejný jídelníček jako v první fázi (vynecháváte maso, uzeniny, konzervanty, cukry...)

Po ukončení 3. fáze  (po skončení Colo-Vady) můžete začít opatrně a zlehka opět konzumovat všechny potraviny. Nezapomínejte na zeleninu – pokuste se jí zařadit trvale do svého jídelníčku, a to ve vařené, či dušené formě i v syrovém stavu (vždy se Vám vstřebávají některé výživné látky a jiné ne).

Pozor na větší množství masa – těžko se tráví, proto opravdu pomalu). Nezapomeňte po Colo-Vadě podpořit střevní flóru probiotickou kulturou SUPER-FLORA, dále se doporučují enzymy – ASSIMILATOR,. Lze je šikovně užívat i v případech, kdy se např. přejíte a je Vám těžko od žaludku, či máte jiný zažívací problém.

Další vhodné produkty po Colo-Vadě: OMEGA 3/60, CORAL LECITHIN, HI-FIBER

Pokud si nejste jistí s výběrem, kontaktujte nás.

 

Důležité upozornění:

Během hloubkové detoxikační kúry může dojít k toxickému šoku (odumírající paraziti do organismu vypouští větší množství jedovatých toxinů.) V takovém případě je vhodné je neutralizovat silným antioxidantem. U některých jedinců se to může přechodně projevit zvýšenou únavou nebo i silnou bolestí hlavy, důležité je nebrat chemické léky na bolest. Odstraňovaly by se pak tyto přijímané chemické látky nikoliv staré nánosy.

Po celou dobu je vhodné mít tedy kdykoliv při ruce účinný antioxidant H-500 (při náhlé únavě nebo bolení hlavy - toxický šok), možno vysypat jednu kapsli do pusy a hodně zapít, lze opakovat několikrát denně, zaručeně pomůže a uleví.

Doporučujeme rovněž cucavé tabletky PAPAYA, obzvláště vhodné ve druhé fázi, kdy jste jen na kaolínu. Jsou to sladké pastilky plné enzymů, které Vám uspokojují chuť na sladké. V poslední době se staly velmi oblíbeným pomocníkem při zvládání Colo-Vady.

 

3. Několik typů z praxe spojených s užíváním produktu Colo-Vada Plus:

 • Kupujte produkt tam, kde se o Vás postarají, kde Vám poradí, kde Vám nabízí možnost konzultace v kterýkoliv den a hodinu. Je fajn mít možnost zkonzultovat své pocity, pokud si nejste jistí. Program trvá 14 dní včetně večerů, sobot a nedělí. Nikdy nevíte, kdy budete konzultaci potřebovat. Nekupujte tam, kde Vám produkt prodají a po zaplacení je už nezajímáte.
 • Pokuste se program absolvovat s partnerem, s kamarádkou, či s kolegyněmi z práce. Pocity je dobré sdílet a ujistit se, že i u ostatních vše probíhá podobně.
 • Začněte s užíváním programu v den volna - ideálně třeba v sobotu. V klidu domova si otestujete, jak na Vás působí tabletky, které jsou součástí programu. V každém balíčku programu Colo-Vada Plus najdete jednu tabletku - CASCARA SAGRADA (krušinu olšovou), která má významnější projímavý efekt. 9 lidí z 10 to nepozná, jednoho protáhne až moc, je tedy potřeba dávkování této tabletky individuálně nastavit (např. místo užívání dvakrát denně, užívat jen jednou denně, či po půlce, občas nebo vůbec ne). Tabletky nevyhazujeme, můžou se hodit v budoucnu. Pozor, při každé další Colo-Vadě může tato tabletka působit rozdílně. Neznamená tedy, že pokud jste na ní nereagovali v minulosti, při další Colo-Vadě se Vás projímavý efekt nemůže týkat. A která, že to je ta Cascara Sagrada, na kterou si dát pozor?                 

           Cascara Sagrada                       

 

 • Pokud začnete v sobotu s 1. fází, 2. fáze Vám vyjde taktéž na sobotu. V klidu domova si připravíte svůj 1. kaolín.  a případné detoxikační projevy, které se objevují nejčastěji v prvních dvou dnech "na kaolínu", si "odbydete" přes víkend.
 • Před započetím očistné kúry a zahájením první fáze doporučuji každému vytvořit si malý nákupní seznam potravin, které můžete jíst a nákup uskutečnit s předstihem. Doporučuji nakoupit si co nejpestřeji v rámci omezení Vašeho jídelníčku. Nemusíte se omezovat co do kvantity, ale co do druhu a kvality potravin. Dobré je mít stále při ruce ovoce, zeleninu, ráno uvařenou rýži, ovesné, jahelné, pohankové vločky, sušené ovoce, nízkotučné jogurty, skořici. V restauracích k obědu objednávat zeleninové saláty, rybu s rýží a zeleninou - při objednávání upozornit, že jste na dietě, zda by ryba mohla být na vodě, v páře, v alobalu či šetrně upravena pouze pomocí bylinek, česneku apod.
 • V první fázi Colo-Vady se může konzumovat tyčinka SUPERBLUEBERRY BAR, SUPERCCHERRY BAR. Tyčinky jsou mimořádně kvalitní, výživné a minimálně ve chvílích, kdy nemáte možnost pořádně se najíst, Vám udělají perfektní službu a alespoň na nejnutnější dobu Vám zaženou hlad. Slouží jako to, že nebudete hladovět, ať už budete kdekoliv.
 • Pro maximalizaci účinku po Colo-Vadě - následující týden po skončení očisty zahrnout do stravy co nejvíce kašovité stravy, stravy, která je lehce stravitelná a být trpělivý při vytváření enzymů a vytváření správné bakteriální flory. Je žádoucí podpořit bakteriální flóru produktem SUPER-FLORA, a to minimálně 1 kapsle na večer se lžičkou kefíru (vydrží Vám na 3 měsíce). Rozhodně nedoporučuji odměňovat se za zvládnutí kúry pořádnou porcí masa, 400 gramovým beefsteakem, grilovaným kuřetem apod. :=)
 • Pro dlouhodobé udržení očištěného střeva, ve kterém nezahnívají potraviny a nevytváří se prostředí pro patogenní organismy doporučuji pořídit trávicí enzymy ASSIMILATOR. Po Colo-Vadě jsou velmi vhodné, poté je dobré mít je při ruce a užívat, když "zhřeším", když mi jídlo takzvaně "nesedne", když se prostě přejíte a je Vám těžko, nebo jednoduše chcete podpořit trávicí proces. Trávicí enzymy pomůžou se zpracováním jídla tak, aby v trávicím ústrojí bylo využito, rozloženo a nezahnívalo.

 

Pokud si nebudete s čímkoliv jistí při plánování, či absolvování tohoto programu, obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme. 

 

Vaše BUNĚČNÁVÝŽIVA.cz

 

KOUPIT PROGRAM COLO-VADA PLUS

 

 

?