Protiparazitární program pro dospělé

Pořídili jste si někdy štěňátko, kočku nebo jiného domácího mazlíčka a dostali k němu instrukce, že je potřeba jej v pravidelných intervalech odčervovat?   Myslíte si, že červíky má jen Váš pejsek a Vy a Vaše děti ne? Zamysleli jste se nad tím, proč domácí zvířátka zbavujeme parazitů a naše těla ne?

Antiparazitární program by měl jednou za čas absolvovat každý z nás.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO): z 50 milionů lidí umírajících každý rok, více než 16 milionů přichází o život v důsledku infekčních a parazitárních onemocnění. Střevní helmitózy (hlísty) jsou počtem jejich výskytu na třetím místě na světě. Helmitózy způsobují alergizaci a vyvolávají toxické účinky v organismu, snižují odolnost vůči infekcím. Velmi často se pod takovými diagnózami jako jsou ekzém, psoriáza, bronchiální astma, onemocnění jater a slinivky, epilepsie, těžké kloubní syndromy, degenerace sítnice oka a podobně - skrývají ty či jiné parazitární invaze, které jsou příčinou nebo jednou z příčin onemocnění.

Organismus člověka může být hostitelem až 150ti druhů hlístů. Zjistit např. infikování škrkavkami je pomocí standardních metod krajně složité. Například objevit psí askaridu - toxakaru je možné analýzou krve nebo seškrábnutím kůže. Na objevení parazitů jsou potřeba speciální barvící látky. Hlístům je jedno, jaké postavení ve společnosti máte, mohou se nacházet u každého z nás! Berouce v úvahu vysoký stupeň rizika je žádoucí 2 krát ročně absolvovat preventivní kúru odhlístování (protiparazitární program).

Příčiny parazitárních infekcí:

1. Nedodržování osobní hygieny
2. Snížení sekrece žaludeční kyseliny, rozrušující obaly vajíček hlísty
3. Oslabení imunity
4. Narušení normální mikrobiocenózy střev
5. Neoptimální stravování
6. Narušení odtoku žluči a ztráta její bakteriostatických vlastností
7. Doprovodná plísňová infekce
8. Narušení aktivnosti fermentů

 

Protiparazitární program:

Zahrnuje dvě etapy:

1) zbavení se parazitů

2) obnovení optimálního zažívání

 

V rámci protiparazitárního programu:

1) etapa zbavení se parazitů

1. Dodržujte pravidla osobní hygieny. Nezapomínejte důkladně mýt ovoce, zeleninu a podobně. Ideální je aplikovat protiparazitární program pro všechny členy domácnosti (nezapomínejme na domácí mazlíčky, kteří jsou největšími přenašeči - ti však mají svoje přípravky).

2. Je nezbytné optimalizovat práci trávicího traktu: normalizovat odtok žluči, obnovit peristaltiku střev a jejich užitečnou mikroflóru, aktivizovat práci fermentů, vytvořit podmínky nevhodné pro rozvoj larvových stádií hlístů. Tyto požadavky splňuje komplexní očisťující produkt LAX MAX.  Použití: začít z jedné tobolky a zvyšovat do 4 tobolek denně během jídla - 21 dní.

3. Antiparazitární program se musí skládat z přírodních a bezpečných složek. Účinky široce používaných antiparazitárních farmaceutických preparátů způsobují smrt parazitů a to vyvolává silnou intoxikaci organismu. VÝCHODISKA: je nezbytné používat bezpečné preparáty, které mají cílový protiparazitární účinek, jako je například produkt Listy ČERNÉHO OŘECHU, který zajišťuje osvobození organismu od parazitů bez projevů intoxikace. V tomto případě se vylučuje riziko toxických účinků na játra a ledviny chemickými antiparazitárních preparáty, majícími celou řadu pobočných efektů. Hlavní účinná látka černého ořechu je juglon. Juglon má antibakteriální, protiplísňové a antiparazitívní vlastnosti, ovlivňuje činnost střev, působí jako lehce projímavý při zácpě a jako účinný prostředek proti průjmu. Použití: 2 tablety 2 - krát denně během jídla, 21 dní.

4. V programu dehelmintizace je nejaktuálnější použití ČESNEKu, protože má fytoncidy, protiparazitární, protimikrobní, protibakteriální vlastnosti a tradičně se používá v lidovém léčitelství jako dehelmitizační.  Česnek má antivirové, protizánětlivé, antioxidační a protinádorové vlastnosti, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, napomáhá posilovat imunitní systém a způsobuje ozdravení organismu jako celku. Použití: 1 tobolka 3 krát denně během jídla, do 1 měsíce.

 

2) etapa obnovení optimálnho trávení

5. Pro zajištění optimální práce trávicího traktu a zafixování dosažených výsledků po realizaci 1. etapy - etapy dehelmintizace je důležitá 2. etapa a v ní použití trávicích enzymů ASSIMILATOR, které podpoří trávení a správnou asimilaci živin. Poslouží k regeneraci.
Použití: po 1 tobolce 3 - krát denně s jídlem

6. Nezbytné je udržování optimálního vyvážení vodních zásob v organismu, nejlépe čistou, biologicky vhodnou voduou. Efektivnost programu roste při použití biologicky dostupné korálové vody CORAL-MINE , která je sama o sobě unikátním přírodním ozdravující faktorem. Získává se dodáním pomletého korálu Sango do 1,5 litru očištěné vody. Korálová voda obsahuje kolem 70 životně důležitých minerálů, mikro a makro-prvků v lehce vstřebatelné formě v optimálně vyváženém stavu. CORAL-MINE snižuje také povrchové napětí vody, zajišťuje její bezpečnost pro organismus (očišťuje ji od chlóru a toxických látek), dělá ji zásaditou a čistou. Voda se stává biodostupnou, snadno vstřebatelnou.


Podle materiálů Akademie zdraví Coral Club International
Butaková - Lékařka - nutriciologička, akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd

Gurejev P.- Akademik Mezinárodní akademie informatizace při OSN, kandidát pedagogických věd