ZDRAVÍ, ZDRAVOTNÍ PROGRAMY » PRAVIDLA APLIKACE

Pravidla pro použití biologicky aktivních doplňků, aneb co mám kdy užívat (před jídlem, při jídle či po něm… )

 1. Začněte s malou dávkou vybraných potravních doplňků. Ta prověří vaši tělesnou reakci na ně. Poté postupně zvyšujte dávku dle doporučení na štítku či dle rady Vašeho terapeuta. 

 2.  V případě, že užíváte doplňky jednou denně, nejvhodnější doba je v dopoledních hodinách. V důsledku užití dojde ke zvýšení aktivity a nárůstu energie. 

 3.  Doplňky obsahující vápník by měly být přijímány mezi jídly (ideálně na prázdný žaludek tak,) aby nesnižovaly úroveň kyselosti v žaludku potřebnou pro správné trávení. Při jídle a po něm by se nemělo pít vůbec, když už, jako vhodnější se jeví popíjení mléka nebo zakysaných mléčných výrobků či vody s citronem apod., což podpoří trávení.

 4. Doplňky na bázi trávy by v ideálním případě měly být aplikovány 20 - 30 minut před jídlem případně s potravinami. Týká se to např. Artyčoku, Kořenu lékořice, Echinacea, Aloemannan, Minamin, Bioshape. 

 5.  Minerály: Coral-Mine, Zinek, Selen, MSM (síra s Microhydrinem), Železo jen s vodou a na prázdný žaludek. Železo se doporučuje zapíjet ovocnou šťávou, Vitamín C se v přítomnosti železa lépe vstřebává. 

 6.  Kombinované přípravky: Activin, Superfood, Komplex vitamínů - těsně před jídlem (5-10 minut). 

 7.  Vitamíny rozpustné v tucích: vitamíny E, A, D, Omega 3/60, Tuk ze žraločích jater (Shark Liver Oil), česnek, Koenzym Q-10 s jídlem nebo po jídle, které obsahuje tuky.  

 8.  Probiotika: Mega Acidofilus, CHlorodofilus - po jídle.  Minimální aktivita žaludeční šťávy dává příležitost k "proklouznout" kapslí do střeva a tam se poté rozpustí.

 9. Ostatní vitamíny - po jídle.

 

V případě, že si nejste jistí vhodnou aplikací, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.